Jezdectvi.info

Srp 19 2013

18.8.2013 VC Ptýrova SPČP

Publikoval do kategorie SPČP 1 279 přečtení

Pouhých 12 hodin po slavnostním dekorování noční Velké ceny České pojišťovny, které uzavřelo sobotní program ve dvě hodiny po půlnoci, začala na ptýrovském kolbišti nedaleko Mnichova Hradiště další Velká cena – a to přímo Ptýrova.

 

Jejím vítězem se nakonec stal Sergej Mogygin v sedle klisny Zoe de Liebri Z. Ten jako jediný dokázal překonat všechny nástrahy základního i finálového kurzu bez penalizace. Do finále pro deset nejlepších účastníků přitom postupovali s nulou na bodovém kontě hned čtyři jezdci. Zbývající byli zatíženi 4 trestnými body z úvodní části. Nejvíce tato zátěž musela mrzet Jiřího Papouška. Ten totiž byl prvním, kdo finálový parkur překonal čistě a nebýt zmíněného zaváhání s klisnou Cornadou-K v základním kurzu na překážce číslo 7, tak by byl druhý za svým stájovým kolegou. V tomto případě to stačilo jen na nevděčnou 4. pozici.

 

Žádnou chybu na překážkách vedle Motygina neudělal ještě Ondřej Nágr s Normanem 1. Pro tohoto osmiletého hřebce to přitom byl první parkur na stupni obtížnosti T** v životě. Jezdce tak nemusí vůbec mrzet skutečnost, že kvůli pomalejší jízdě obdržel 1 trestný bod za čas. Ten měl naopak nejrychlejší až třetí umístěný Jan Štětina s Ricem-S. Byl přesně o jednu sekundu rychlejší než Motygin se Zoe de Liebry Z, ale kvůli chybě na zdi se musel spokojit s třetím místem. „Šance na vítězství měl kdokoliv z bezchybných. Můj poslední plán přitom nebyla za každou cenu rychlá jízda, ale hlavně bezchybná. Zoe je totiž hodně specifická na vodění, tak jsem nechtěl tolik riskovat. Nakonec nám skoky chodily dobře do cesty a vyšlo to pro nás nejlépe, což mě samozřejmě těší,“ prozradil Sergej Motygin. Ten šel se svojí klisnou i předešlou noční Velkou cenu, v ní však jednou zaváhal. „Zpětně nemohu říct, že by parkury byly náročné, byť jsme v první Velké ceně jednou shodili. V první řadě jsem si naprosto užíval bezvadnou atmosféru, která tu panovala. Opravdu mě to tady hodně bavilo,“ uzavřel spokojený vítěz.

 

Nedělní Velké ceně tradičně předcházelo vyvrcholení i dvou rámcových túr. V Kolowrat Junior Cupu čtyři dvojice postoupily do rozeskakování a kromě Daniela Uleščenka, jenž ho s Moon Rayem nedokončil, všechny precizní jízdu zopakovaly. Nejlepší čas měla Lucie Anovčínová s Rolys. Stejná jezdkyně přitom soutěž absolvovala s dalšími dvěma koňmi. S nimi se jí bohužel vůbec nedařilo a krom chyb také v obou případech chvíli po parkuru bloudila. Druhé místo patřilo Tereze Woznicové s Aaronem 3. Ta byla o více jak dvě sekundy pomalejší než vítězka. Podobný časový rozdíl měla od Woznicové třetí umístěná – Viktorie Havlová s Wailandou.

 

V dílčím finále Equiservis Amateur Tour se do rozeskakování probojovalo hned šest dvojic a v něm si nulový počet trestných bodů udržely tři. Tou nejrychlejší byla s přehledem Dana Pinkavová s Lassy 2. Její dvě soupeřky – Martina Svobodová s Caseyem a Veronika Šašková s Sanchirem – byly pomalejší o tři sekundy a pár setin k tomu.

 

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz. Česká televize odvysílá 90minutový záznam z obou dvou ptýrovských Velkých cen v pátek 23. srpna 2013 od 19.25 hodin.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 18.8.2013 VC Ptýrova SPČP