Jezdectvi.info

Čvn 09 2015

11.-14.6.2015 CSI*** Olomouc

Publikoval do kategorie Akce,Pozvánky,Výsledky 3 002 přečtení

2160_OLOMOUC_CSI_OLOMOUC_PR12_DIAMOND_FINAL_15_06_2014_NENa mezinárodní parkurové závody zařazené do Světového poháru J&T Banka CSI3*-W Olomouc, které jsou současně kvalifikacemi pro letošní mistrovství Evropy a na olympijské hry 2016, míří 294 koní ze 14 zemí. Závody začínají již ve čtvrtek 11. června!
V článku najdete seznamy jezdců a koní

Seznam přihlášených CSI JY
Seznam přihlášených CSI YH
Seznam přihlášených CSI3W

 

Všichni závodníci však musí být na místě již o den dříve, kdy proběhnou veterinární přejímky koní. Na zdraví a pohodu koní je totiž kladen při všech jezdeckých závodech maximální důraz. „Z důvodu velkého počtu účastníků jsme museli připravit přesný harmonogram, jak budou veterinární přejímky probíhat. Od 14.00 hodin budou veterináři kontrolovat mladé koně, hodinu po nich přijdou na řadu koňští svěřenci juniorů a mladých jezdců a od 15.45 hodin pak všichni koně účastnící se hlavní kategorie CSI3*,“ prozradila ředitelka závodů Klára Damborská. Veterináři kontrolují nejen veškeré doklady a zdravotní osvědčení, ale prohlédnou také koně v zootechnickém postoji, v kroku a v klusu na pevném podkladu. V případě, že by kůň jevil např. známky kulhání, nemohl by při závodech odstartovat.

Nejvíce koní i jezdců je dle očekávání nahlášeno do nejvyšší úrovně. V té by mělo závodit 94 jezdců na 190 koních reprezentující 12 států. Celkem 70 mladých koní si přiveze padesátka jezdců z 10 národů do soutěží určených právě této mladší kategorii zvířecích účastníků. Juniorů a mladých jezdců se do Olomouce vypraví 25 ze 7 zemí a přivezou si s sebou 34 koní.

Každý den od čtvrtka 11. do neděle 14. června se bude startovat již od 8 hodin a 30 minut. Zatímco ve čtvrtek a v sobotu se bude zahajovat tzv. „Silver Tour“ s překážkami od 130 do 135 centimetrů, v pátek ráno si přivstanou jezdci s mladými koňmi. Nejvíce českých jezdců a koní se představí v „Gold Tour“ s překážkami od 140 do 145 centimetrů. První soutěž této kategorie začíná ve čtvrtek od 14.00 hodin, v pátek sportovní program bude uzavírat od 16.30 hodin a v neděli naopak v půl deváté ráno zahájí finálový den.

Junioři a mladí jezdci budou první dva dny startovat ve společných soutěžích s handicapem, kdy junioři budou mít výškovou úroveň nastavenou na 130 centimetrech a mladí jezdci o 10 centimetrů více. Grand Prix pro mladé jezdce na výšce 145 centimetrů je naplánována na sobotní 11. hodinu dopolední. Junioři budou mít svoji Velkou cenu v neděli dopoledne a oproti té pro mladé jezdce bude mít překážky o 5 centimetrů nižší. V obou případech si jezdci budou moci v těchto dvou soutěžích splnit kvalifikaci na mistrovství Evropy.

Hlavní pozornost si zaslouží jistě „Diamond Tour“. Všechny tři soutěže této túry jsou započítávány do prestižního světového žebříčku Longines Jumping Ranking. První dvě proběhnou v pátek a v sobotu vždy od 13.30 hodin. Do třetice půjde o Grand Prix zařazenou do Světového poháru s výškou překážek 160 centimetrů. Právě v té mohou jezdci a koně bojovat o kvalifikační limity na seniorský evropský šampionát a olympijské hry.

Všechny dny bude možné sledovat nejen z ochozů kolbiště, ale také prostřednictvím internetového vysílání. Streamovat ho bude možné nejen na stránkách akce s adresou www.csi-olomouc.cz, ale také na webu pořádajícího Equine Sport Centra (www.escolomouc.cz), dále na portálu České televize (www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani/) a v neposlední řadě prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz, která on-line přenos technicky zajišťuje. Česká televize bude v neděli od 14.00 hodin vysílat živě Velkou cenu také přímo na sportovní kanál ČT Sport. Veškeré další informace najdete na www.csi-olomouc.cz

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 11.-14.6.2015 CSI*** Olomouc