Jezdectvi.info

Kvě 23 2019

PŘED SVĚTOVÝM POHÁREM V OLOMOUCI PROBĚHNOU DVOJE PARKUROVÉ ZÁVODY

Publikoval do kategorie Akce 1 300 přečtení

Již za necelý měsíc odstartuje 6. ročník Světového poháru v parkurovém skákání J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2019. Do té doby se na kolbišti Equine Sport Centra odehrají ještě dva parkurové mítinky – Cena města Olomouce a Spring Junior Cup.

„Přípravy na letošní Světový pohár v parkurovém skákání J&T BANKA CSI3*-W Olomouc jsou v plném proudu, ale v našem areálu pořádáme i celou řadu dalších akcí. Během předešlého víkendu jsme v Equine Sport Centru úspěšně zvládli premiéru drezurních závodů, tento týden se koná parkurová Cena města Olomouce a na přelomu května a června ještě hostíme Spring Junior Cup, což jsou skokové závody určené dětem, juniorům a mladým jezdcům do 25 let sbírajícím zkušenosti v soutěžích, které se pojetím přibližují významným zahraničním jezdeckým mítinkům,“ říká ředitelka areálu ESC Olomouc Michaela Smrčková.

 

Ostatně pro juniory a mladé jezdce do 25 let budou určeny speciální jezdecké túry při červnovém Světovém poháru. Pětidenní mítink nabídne od středy 19. do neděle 23. června mj. juniorské soutěže, jejichž vrcholem bude v neděli odpoledne Grand Prix této věkové kategorie. V té je možné si vyjet kvalifikační limity pro účast na letošním mistrovství Evropy juniorů v nizozemském Zuidwolde. Stejnou možnost budou mít i jezdci kategorie U25 při jejich sobotní Velké ceně. Současně budou bojovat o účast v prosincovém finále European Youngster Cupu.

 

Ani po nejdůležitější akci sezony provozovatelé jezdeckého závodiště nebudou mít mnoho času na oddych, neboť od 11. do 14. července se Olomouc stane sedmou zastávkou seriálu Český skokový pohár, který je často označován jako domácí parkurová extraliga. V kalendáři následuje ještě dalších jedenáct akcí, jež se v Equine Sport Centru odehrají.

 

Největší pozornost má však po zásluze již zmiňovaný Světový pohár J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. „Záštitu nad touto akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek a také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Velmi si tohoto vyjádření podpory od oficiálních představitelů města a kraje vážíme,“ dodává Michaela Smrčková.

 

Podrobnosti o programu Světového poháru J&T BANKA CSI3*-W Olomouc najdete na adrese www.csiolomouc.cz. Informace o dalších akcích v Equine Sport Centru jsou na stránkách www.escolomouc.cz.   

 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PŘED SVĚTOVÝM POHÁREM V OLOMOUCI PROBĚHNOU DVOJE PARKUROVÉ ZÁVODY