Jezdectvi.info

Lis 16 2020

Odešel MVDr. Luděk Radovský

Publikoval do kategorie Severomoravská oblast 329 přečtení

Ve čtvrtek dne 12.11.2020 nás navždy opustil MVDr.Luděk Radovský.
MVDr. Luděk Radovský byl  dlouholetý rozhodčí a rovněž bývalý reprezentant ve všestranné způsobilosti.
Smuteční obřad proběhne v rodinném kruhu.

 

 

Luděk Radovský prožil první jezdecké začátky v roce 1948, kdy byl členem JO Sokola Jablonec. Již  v roce 1950 absolvoval cvičitelský kurz v Liberci a ve stejném roce získal první vítězství v tehdy nově vybudované jízdárně v Rýnovicích v závodě o zlatou, stříbrnou a bronzovou ostruhu (byly to zkrácené drezurní a skokové soutěže).

Po maturitě v roce 1951 začal studovat na Vysoké škole veterinární v Brně. V roce 1953 patřil do skupiny nadšenců, kteří založili JO Slávia Brno, první vysokoškolský JO v republice. Vedle Luďka Radovského to byli např.: i další studenti Škroníček, Koláček, Tykačová-Škroníčková, Hanulay a medik Veselý. Výcvik vedl MVDr. Hrejsa. Koně získali od Posádkové správy. Mezi nimi byla i Zorka, se kterou ještě v roce 1957, jako s osmnáctiletou absolvoval mistrovský parkur v Tatranské Lomnici.

V roce 1956 po ukončení vysoké školy pracoval na umístěnku na veterinárním středisku ve Vysokém Mýtě. V roce 1960 nastoupil jako podnikový veterinář do Státního hřebčína v Albertovci.. Zapojil se do výcviku remont pod vedením legendárního mjr. Pytlíka. Stal se zde především jezdcem všestrannosti. S koněm Island pak byl zařazen i do přípravy na OH v Mnichově. S aktivním ježděním skončil v roce 1974. Pracoval jako národní rozhodčí se specializací pro skoky a všestrannost.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odešel MVDr. Luděk Radovský